O mnie

Kim jestem? Paulina, 24-letnia studentka administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Miłośniczka literatury, w szczególności fantastyki i książek obyczajowych. Uwielbiam koty, zieloną herbatę i klasyczny rock. Moją największą miłością są „Gwiezdne wojny”, które kocham nad życie, choć jestem także wielką pasjonatką niektórych seriali, jak chociażby Synów AnarchiiThe Walking Dead, How To Get Away With Murder czy Gry o tron.

Co lubię czytać? Przede wszystkim wyżej wspomnianą fantastykę i książki obyczajowe. Często bardzo chętnie sięgam również po powieści dla młodzieży. Lubię literaturę współczesną, kryminały i mrożące krew w żyłach horrory. Z przyjemnością zaczytuję się w twórczości Carlosa Ruiz Zafóna, Ricka Riordana, Jodi Picoult, Stephena Kinga oraz w starym kanonie „Gwiezdnych wojen”.

Czym jest ten blog? Założony dokładnie 3 maja 2010 roku, jest miejscem, w którym publikuję swoje całkowicie subiektywne i nieprofesjonalne recenzje na temat przeczytanych książek. Pragnienie podzielenia się moimi myślami na temat przeczytanych książek zmotywowało mnie do założenia tego bloga, który - mam nadzieję - w jakimkolwiek stopniu będzie dla Was pomocą w poszukiwaniu interesujących lektur.
Cytat z książki „Czarodzicielstwo” Pratchetta, który opisuje mnie chyba najlepiej:

- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.


2 komentarze:

  1. Wpisałam w google "Blogi Książkowe" wyskoczył mi twój blog, i od razu się zakochałam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję! Bardzo się cieszę, że mój blog przypadł Ci do gustu :)

      Usuń

Dziękuję za każdy opublikowany komentarz, opinia czytelników mojego bloga naprawdę wiele dla mnie znaczy i gorąco motywuje do dalszego pisania.

Copyright © 2016 Złodziejka Książek , Blogger