O mnie

Kim jestem? Paulina, 22-letnia studentka administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Miłośniczka literatury, w szczególności fantastyki i książek obyczajowych, i zielonej herbaty. Przejawiam - zdawałoby się - niezdrową obsesję na punkcie „Gwiezdnych wojen”, które kocham nad życie, a także niektórymi serialami: The Walking Dead, How To Get Away With Murder czy Gra o tron.

Co lubię czytać? Przede wszystkim wyżej wspomnianą fantastykę i książki obyczajowe. Pomimo tego, że nastolatką nie jestem już od kilku lat to wciąż chętnie sięgam po literaturę dla młodzieży, choć z biegiem czasu coraz rzadziej. Lubię literaturę współczesną, kryminały i mrożące krew w żyłach horrory. Z przyjemnością zaczytuję się w twórczości Carlosa Ruiz Zafóna, Ricka Riordana, Jodi Picoult, Stephena Kinga oraz w starym kanonie „Gwiezdnych wojen”.

Czym jest ten blog? Założony dokładnie 3 maja 2010 roku, jest miejscem, w którym publikuję swoje całkowicie subiektywne i nieprofesjonalne opinie na temat przeczytanych książek. Nie aspiruję do bycia krytykiem literackim, dlatego proszę nie traktować moich opinii w podobny sposób. Potrzebowałam znaleźć swój zakątek w internecie, w którym mogłabym dzielić się swoimi przemyśleniami na tematy literackie - ni mniej, ni więcej.
Cytat z książki „Czarodzicielstwo” Pratchetta, który opisuje mnie chyba najlepiej:

- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy opublikowany komentarz, opinia czytelników mojego bloga naprawdę wiele dla mnie znaczy i gorąco motywuje do dalszego pisania.