O mnie

Kim jestem? Paulina, 22-letnia studentka administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Miłośniczka literatury, w szczególności fantastyki i książek obyczajowych. Uwielbiam koty, zieloną herbatę i klasyczny rock. Moją największą miłością są „Gwiezdne wojny”, które kocham nad życie, choć jestem także wielką pasjonatką niektórych seriali, jak chociażby Synów AnarchiiThe Walking Dead, How To Get Away With Murder czy Gry o tron.

Co lubię czytać? Przede wszystkim wyżej wspomnianą fantastykę i książki obyczajowe. Często bardzo chętnie sięgam również po powieści dla młodzieży. Lubię literaturę współczesną, kryminały i mrożące krew w żyłach horrory. Z przyjemnością zaczytuję się w twórczości Carlosa Ruiz Zafóna, Ricka Riordana, Jodi Picoult, Stephena Kinga oraz w starym kanonie „Gwiezdnych wojen”.

Czym jest ten blog? Założony dokładnie 3 maja 2010 roku, jest miejscem, w którym publikuję swoje całkowicie subiektywne i nieprofesjonalne recenzje na temat przeczytanych książek. Nie aspiruję do bycia krytykiem literackim, dlatego proszę nie traktować moich recenzji w podobny sposób. Potrzebowałam znaleźć swój zakątek w internecie, w którym mogłabym dzielić się swoimi przemyśleniami na tematy literackie - ni mniej, ni więcej.
Cytat z książki „Czarodzicielstwo” Pratchetta, który opisuje mnie chyba najlepiej:

- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy opublikowany komentarz, opinia czytelników mojego bloga naprawdę wiele dla mnie znaczy i gorąco motywuje do dalszego pisania.

Copyright © 2016 Złodziejka Książek , Blogger